Przekaż płatność na rBiblia
Jest mi niezmiernie miło, że korzystasz z mojego programu. Pomysł zrodził się z potrzeby posiadania niewielkiego narzędzia, które umożliwiłoby mi szybkie wyszukiwanie oraz porównywanie pożądanych wersetów różnych tłumaczeń biblijnych.

Na rynku aplikacji dostępnych jest kilka programów, które realizują wymienione zadania, jednak ich koszt oraz wymagania przekraczają moje możliwości. Swego czasu korzystałem z bardzo dobrego programu Biblia 1.4 autorstwa Dariusza Bywalca, jednak program ten miał już swoje lata i posiadał tylko trzy wbudowane tłumaczenia. Z tego względu zdecydowałem się stworzyć zupełnie nowy program, który posiadałby wszystkie cechy jego protoplasty, a także większą ilość dostępnych tłumaczeń.

Prace nad pierwszą wersją programu rozpocząłem jeszcze przed wakacjami 2013 roku i zakończyłem je po około trzech miesiącach publikacją wersji testowej. Podczas pracy nad programem okazało się, że wiele elementów aplikacji musiałem napisać od podstaw. Sporo czasu pochłonęło również opracowanie oraz poprawianie tłumaczeń. Aplikacja pisana była po nocach, w czasie wolnym od pracy, a także w trakcie czasu przeznaczonego na wypoczynek. To co na pierwszy rzut oka wydaje się proste, tak naprawdę zajęło mi sporo czasu oraz wymagało wkładu środków finansowych (m.in. opłaty za prąd elektryczny czy internet).

Konstrukcja programu umożliwia pobieranie tłumaczeń bezpośrednio z repozytorium składowanego na serwerze wirtualnym, który muszę stale opłacać. Wszystko to robię z zamiłowania i nie spodziewam się jakichkolwiek pieniędzy z tego tytułu. Tym bardziej, że w pierwszej kolejności należy opłacić osoby, które stworzyły profesjonalne tłumaczenia tekstów, z których możemy dzisiaj korzystać.

Niemniej, nic nie motywuje tak mocno do pracy jak wsparcie ze strony osób, które zdecydowały się korzystać z programu. Jeśli więc możesz przekazać dobrowolnie kilka złotych na wsparcie programu, będę się bardzo cieszył. Uzyskane środki pozwolą mi na utrzymanie serwera z repozytorium, z którego korzystać będą mogli inni użytkownicy.

Jeśli możesz mi jakoś pomóc, będę Ci niezmiernie wdzięczny!
Ostatnie wpłaty:
Wspieram »
Odbiorcą płatności za pomocą tpay.com (dawniej transferuj.pl) oraz PayPala jest Rafał Toborek (toborek.info)